На този ден през 2016 г.: Астън Вила изпадна от Висшата лига
Breaking News | 2024-04-16 | 09:49:50

Астън Вила изпадна от Висшата лига след загуба с 1-0 като гост от Манчестър Юнайтед на този ден през 2016 г.

Маркъс Голът на Рашфорд в 32-ата минута осъди Вила във второто ниво на английския футбол за първи път от 28 години.

Руди Гестеде удари гредата с воле късно, но нямаше отлагане, което тогава беше неизбежно .

Това беше девета поредна загуба и 24-та от кампанията за Вила в един ужасен сезон.

Те щяха да завършат само с три победи и 17 точки, половината от 19-ия Норич, и 22 точки изоставане от безопасността.

Вила, носителят на Европейската купа от 1982 г., беше част от Висшата лига от нейното създаване и в топ елита от 1988 г. насам.

Но сезон 2015-16 бързо се превърна в шоу на ужасите и те бяха на дъното на таблицата от началото на ноември.

Мениджърът Реми Гард беше напуснал предишния месец и Вила пътува до Олд Трафорд под ръководството на временния шеф Ерик Блек, който никога не е имал реалистична надежда да обърне прилива, когато феновете се обърнаха срещу клуба Американският собственик Ранди Лернър.

На "Олд Трафорд" те бяха надиграни комфортно от отбора на Луис ван Гаал Юнайтед, който водеше ожесточена битка със съседите Сити за четвъртото място и футболната Шампионска лига - такава, в която в крайна сметка щяха да дойдат излезе на второ място по голова разлика.

Вила прекара следващите три сезона в Чемпиъншип, преди да се завърне във висшия дивизион чрез плейофите през 2019 г.